השחר העולה


“אור, שמבשר את, ההשכמה והזריחה (זוכרת), רק לראות עוד פעם, יותר מזה איני צריכה. שמש, הביאו שמש, אם שָמַי מעוננים, עוצמת את עיניי, אבל השמש היא בפנים”. מילים: נעמי שמר | ביצוע: שושנה דמארי 88′.

‘השחר העולה’ – הוא לא רק שם של ממרח שוקולד ! לצפות בשמש והירח מחליפים משמרות – זו דרך מעולה לשבור שגרה ולייצר לילדנו זיכרונות בלתי נשכחים. במקום לנסוע למצדה, למצוק ארבל, או לגלבוע .. מצאו לא הרחק מהבית מקום גבוהה שרואים בו את האופק במזרח שם יעלה ניצוץ השמש הראשוני.

זריחה מתרחשת פעם ב-24 שעות. מסתבר שאנשים נוהגים לצפות יותר בשקיעה (כי הם פשוט ערים) – ומעט מאוד בזריחה. כשמטיילים בחו”ל אנו פעילים יותר ושמים לב לרגעים כאלו בחיים – הביאו את חול לכאן. לא פשוט לקום מוקדם בשביל לצפות בזריחה (ביולי ב 5:48 ) אבל מי שיתאמץ לא יצטער על הזכות לצפות ביופי הקדום הזה. בימים החמים כשקשה לצאת לטיולים בשמש פעילות קצרה בזמן הזריחה יכולה להוות אלטרנטיבה. בזמן שהשמש עולה זוכים להתבונן בצמחים, בע”ח ואנשים שקמים לחיים.

כשמתעוררים אל רגעי הקסם של הזריחה – זוכים להתחיל את היום באור חדש. אנחנו יצאנו מהבית בתפר שבין החושך לאור. המתנו לשמש בשקט, נשמנו עמוק, הקשבנו לעצמנו ולציוץ הציפורים שהתעוררו. הבאנו אתנו פנס, מצפן, משהו חם ללבוש, מחצלת, שוקו חם ועוגיות – לא צריך יותר מזה.

מצ”ב לוח זריחות ושקיעות http://cgate.co.il/navigation/sun_rise_set.htm

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן