מודה אני


הילד מתלונן שלא עושים מספיק דברים בחופש הגדול ? נצלו את הזמן לתרגל יחד כלי בסיסי שיתרום לאושרו ואושרכם. כל מה שצריך זה להיות אסיר תודה על מה שיש! כי כשמתרכזים במה שאין נשארים תמיד לא מסופקים. הודיה זו מיומנות חברתית וגישה לחיים שילד לומד מהוריו. אם נעניק לילדנו בגיל צעיר את כלי ההודיה לביצוע שינוי מחשבתי – סבירות גדולה שיגדל להיות אדם מאושר. מחקרים הוכיחו שהוקרת התודה תורמת לאושר שלנו. היא מעצימה את תחושת השייכות, השמחה, הסיפוק, הערכה והאופטימיות – היא פשוט מעלה את מצב הרוח.

ברגע שאנו מודים על המתנות שהחיים מעניקים לנו ולא מתייחסים אליהם כמובנים מאליו – מד האושר שלנו עולה. הנזיר שטיינדל ראסט שהרצה ב Ted – טוען שהכרת תודה מביאה לאושר ולא הפוך. אנשים חושבים שאם הם יהיו מאושרים אז הם יאמרו על כך תודה – אך ההפך הוא הנכון היכולת להודות על מה שיש עושה אותנו מאושרים.

אפשר להודות בלילה לפני השינה או לכתוב במהלך היום בפנקס התודות. הוכח שהכרת תודה לפני השינה מועילה לאיכותה. הפעולה פותחת את הלב ומציפה ברגשות חיוביים. הוקרת התודה מעוררת את הילדים להתבונן על החיים ועל משמעות הקשר שיש להם עם המשפחה והחברים. בתחילה קשה לחשוב על לאמר או לכתוב תודות – אבל כשזה מתחיל כבר קשה לעצור. אמרו תודה על רגעים קטנים: תודה שאנו נושמים, שהתעוררנו בריאים, שהשמש זרחה, שיש חשמל, ומים ואוכל .. ופגשתי מורה וחברים.. ושיש לי כישרונות..אין טעם לחכות לרגעים קיצוניים של אושר או עצבות – ניתן ליצור רגעים גדולים ברגע בו אנו עוצרים להודות עליהם. הכרת תודה היא כמו קסם שמביא אתו שמחה ושפע לחיים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן